7TUR 1978’ de 7 üniversite öğrencisi tarafından kurulur.
80’ lerin ortalarına kadar, yerli ve yabancı gezginlere yurt içi yurt dışı gençlik turizmi programları ana faaliyet alanlarıdır.
 
90’ ların başlarında 7TUR, dönemin Avrupa ülkeleri vize alabilme anahtarı olan uluslararası seyahat sağlık sigortalarının Türkiye’ de tek satıcısı ve İngiltere’de lisan eğitimi hizmetleri aracılığında açık ara pazar lideridir.
 
1991’de Irak kriziyle pazar şartlarında oluşan sert değişim, sadece iki ortakla yola devam kararını getirir, kurumsal müşteri hizmetleri odaklı süreç başlar.
 
2000’lere gelindiğinde 7TUR, yurt içi ve yurt dışı toplantı organizasyonları ve etkinlik yönetiminde pazara yön verenler arasındadır.
 
Bugün 7TUR, yerli yabancı kurumsal müşteriler ve uluslararası tur operatörlerinden oluşan portföyü ile, kurumsal organizasyonlar (MICE), iş seyahatleri (Business Travel) ve kültürel turlar (In Coming) alanlarında, turizm endüstrimizin en deneyimli, kredibilitesi en yüksek, her yıl gerçekleştirdiği 500’e yakın yurt içi - yurt dışı MICE operasyonuyla pazarın en yüksek iş hacmine sahip firmalarından bir tanesidir.

Erdem Akün
Metin Kazan (1958)
Şirket Ortağı – Başkan
Galatasaray Lisesi. B.Ü. İdari Bilimler.
Fransızca, İngilizce, İspanyolca.
Erdem Akün
Erdem Akün (1961)
Şirket Ortağı - Genel Müdür
Galatasaray Lisesi.İ.T.Ü.İşl.Müh.
Fransızca, İngilizce.